تبلیغات
مطالب اینترنتی - چگونه اینباکس جی‌میل خود را برای همیشه از اسپم‌ها پاک‌سازی کنیم؟

چگونه اینباکس جی‌میل خود را برای همیشه از اسپم‌ها پاک‌سازی کنیم؟

دوشنبه 10 مهر 1396 09:27 ب.ظ   نویسنده : نویسنده      اگر احساس می‌کنید که اینباکس یا صندوق ورودی جی‌میل شما پر از ایمیل‌های مختلف شده، باید بدانید که شما تنها نیستید! در این روزگار که کسب‌وکارها یا افراد شیاد دست به هر کاری می‌زنند تا جامعه آماری خودشان را گسترش دهند، تک‌تک حساب‌های ایمیل حائز اهمیت خواهند بود. اما جای نگرانی چندانی وجود ندارد؛ چراکه جی‌میل ابزارهای ساده و کارآمدی را به منظور پاک‌سازی اسپم‌ها در نظر گرفته است.

در این مطلب قصد داریم شما را با ابزارهای ساده‌ای که جی‌میل برای کنترل بهتر اینباکس‌تان در اختیار شما قرار می‌دهد، آشنا کنیم.

1) قراردادن خودکار ایمیل‌ها در پوشه‌های دلخواه

جی‌میل به شما اجازه می‌دهد تا قواعد خاصی برای ایمیل‌های دریافتی تعیین کنید. بدین‌ ترتیب بدون این‌که نیاز به انجام کار خاصی باشد، می‌توانید معین کنید ایمیل‌ها به یک پوشه‌ خاص منتقل شوند.

ایجاد فیلترهای مختلف و استفاده از آن‌ها در امر مرتب‌سازی و دسته‌بندی سریع و کارآمد ایمیل‌ها می‌تواند بسیار سودمند باشد.

شما می‌توانید براساس هر ایمیلی که در اینباکس خود دارید، یک فیلتر ایجاد کنید. بدین منظور، بر روی جعبه کوچک در کنار هر یک از ایمیل‌ها کلیک کنید. سپس با استفاده از دکمه More در قسمت بالا، گزینه Filter Messages Like These را انتخاب نمایید.

با پشت سر گذاشتن مراحل گام‌به‌گام می‌توانید فیلتر دلخواه خودتان را برای ایمیل‌هایی مشابه مورد انتخاب شده، ایجاد نمایید.

برای مثال، شما می‌توانید براساس فرستنده (From)، موضوع یا عنوان (Subject) یا محتوای اصلی ایمیل و چندین مورد دیگر، یک فیلتر ایجاد نمایید.

اگر می‌خواهید ایمیل‌هایی که با فیلتر ایجاد شده‌اند، توسط شما جداسازی شوند و در اینباکس قرار نگیرند، باید گزینه Skip the Inbox را تیک بزنید. سپس باید گزینه Apply the Label را تیک زده و از یک نام مناسب برای پوشه‌ای که قرار است این ایمیل‌ها در آن قرار گیرند، استفاده نمایید. می‌توانید از نام‌های موجود استفاده کرده و یا یک مورد جدید و دلخواه بسازید.

2) استفاده از نام‌های مستعار جی‌میل

گوگل علائمی مانند نقطه یا + را در آدرس‌های ایمیل تشخیص نمی‌دهد.

فرض کنیم آدرس ایمیل شما JohnDoe123@gmail.com باشد. اگر فردی یک نقطه بین دو کلمه John و Doe اضافه کند، باز هم شما ایمیل را دریافت خواهید کرد. این موضوع در مورد علامت + نیز صدق می‌کند.

به عبارت دیگر حساب JohnDoe123@gmail.com قادر است ایمیل‌هایی را که به آدرس John.Doe123@gmail.com و یا John.Doe123+subscription01@gmail.com ارسال می‌شوند، دریافت نماید. تصور کنید چه ترکیب‌های متفاوتی می‌توان با همین آدرس ساده بدست آورد!

فیلتر کردن ایمیل‌های دریافتی براساس نام‌های مستعار جی‌میل

پس از انجام تنظیمات فیلترهای دلخواه، اکنون در موقعیت بسیار مناسبی برای استفاده از نام‌های مستعار جی‌میل قرار دارید. این قابلیت با همکاری فیلترها، ایمیل‌های شما را سازمان‌دهی کرده و اینباکس‌تان را برای ایمیل‌های مهم‌تر خالی می‌گذارد.

شما می‌توانید مشخص کنید که با اضافه شدن علامت + به آدرس ایمیل، موارد دریافتی به چه پوشه‌ و با چه نامی منتقل شوند. اگر می‌خواهید تنظیمات بیشتری را در مورد نحوه دریافت این نوع ایمیل‌ها انجام دهید می‌توانید به تب Settings مراجعه کنید.

برای مثال:

زمانی که قصد دارید یک آدرس ایمیل جهت کار را ارائه دهید، می‌توانید به طرف مقابل بگویید با ایمیل JohnDoe123+work@gmail.com تماس داشته باشد.

همین کار را می‌توانید در زمان ثبت‌نام در خبرنامه‌ها، بلاگ‌ها و یا فروشگاه‌های اینترنتی انجام دهید. با کمک فیلترها می‌توانید بدون نیاز به حتی یک کلیک مشخص کنید چه ایمیلی به کدام قسمت منتقل شود.

به همکارتان بگویید تمام ایمیل‌های مرتبط با پروژه را به آدرسی که شامل +project است، ارسال نماید. همچنین می‌توانید فیلترها را به‌گونه‌ای تنظیم کنید تا این ایمیل‌ها همگی در پوشه‌ای با نام Project قرار بگیرند.

بلاک کردن هرزنامه‌‌ها با استفاده از نام‌های مستعار جی‌میل

حتما برای‌تان به دفعات مختلف پیش آمده که در یک وب‌سایت یا فروشگاه اینترنتی به منظور دستیابی به یک مزیت مانند دانلود یک کتاب الکترونیکی یا بن تخفیف و ارسال رایگان، مجبور به ثبت‌نام با آدرس ایمیل‌تان شده‌اید. در چنین شرایطی معمولا خودتان هم مطمئن هستید که هرزنامه دریافت خواهید کرد!

در چنین مواقعی که قرار است به یک سایت ناشناس که سال تا سال هم به آن سر نخواهید زد، آدرس ایمیل‌تان را بدهید، باید از مزایای جی‌میل استفاده نمایید. با استفاده از تکنیک بالا که توضیح دادیم نام آن وب‌سایت را به همراه علامت + به آدرس ایمیل خود اضافه کنید.

در واقع اکنون آدرس ایمیل شما به صورت نام کاربری جی‌میل+نام وب‌سایت درخواهد آمد. مطمئن شوید که علامت + دقیقا بین دوبخش ذکر شده قرار بگیرد. همچنین لازم نیست نام وب‌سایت را به‌صورت کامل و به همراه www. و یا .com اضافه نمایید.

برای مثال فرض کنیم شما به یک فروشگاه اینترنتی با عنوان Sports Shop مراجعه کرده‌اید. همان‌طور که می‌دانید این فروشگاه‌ها معمولا در ازای ثبت‌نام در خبرنامه مزایایی را به کاربر ارائه می‌دهند. اگر می‌خواهید این مزایا را بدون غرق شدن در سیل هرزنامه‌های آینده داشته باشید، مراحل زیر را انجام دهید.

  • آدرسی به‌صورت نام کاربری اصلی+sportshop، به وب‌سایت ارائه دهید.
  • حالا باید به جی‌میل بگویید تمام ایمیل‌هایی که به این آدرس ارسال می‌شوند را به‌صورت خودکار فیلتر کند. به تنظیمات فیلتر جی‌میل رفته و در قسمت گیرنده یا To آدرس ایمیلی که مخصوص این وب‌سایت ساخته‌اید را وارد کنید. حالا بر روی لینک آبی رنگ Create Filter With This Search در انتهای صفحه و سمت راست کلیک کنید تا فیلتر دلخواه شما ایجاد شود.
  • با استفاده از ابزارهای پیش‌رو می‌توانید کاری کنید تمام ایمیل‌های دریافتی از طرف این فروشگاه به یک پوشه مخصوص منتقل شوند و یا خیلی ساده آن‌ها را در پوشه اسپم قرار دهید. بدین ترتیب می‌توانید آن‌ها را در وقت دیگری مطالعه کرده و یا کاری کنید جی‌میل به‌صورت خودکار همه آن‌ها را پاک کند.

بدین‌ترتیب تمام ایمیل‌هایی که از سوی این فروشگاه اینترنتی برای شما ارسال می‌شوند جداسازی شده و در مکان مشخصی که خودتان تعیین کرده‌اید نگهداری می‌شوند.

اگر می‌خواهید سخت‌گیری بیشتری به خرج دهید می‌توانید تمام ایمیل‌های ارسالی از سوی این فروشگاه با آدرس ایمیل یا کلیدواژه‌های مشخص را بلاک نمایید.

3) لغو عضویت یا سازمان‌دهی کارآمد عضویت‌ها

معمولا زمانی که وب‌سایت‌ها، فروشگاه‌های اینترنتی و یا مراکز اینترنتی مختلف برای کاربر ایمیل ارسال می‌کنند، یک لینک هم برای عضویت و یا لغو آن قرار می‌دهند. اگر تاکنون برای‌تان پیش نیامده که یکی از این ایمیل‌ها را باز کنید و ببینید درون آن چه خبر است، باید به فکر لغو عضویت در آن وب‌سایت‌ها باشید.

اگر زمانی با ایمیل خود در یک خبرنامه یا وب‌سایت عضو شده‌اید، معمولا در ایمیل‌های ارسالی از سوی آن‌ها یک لینک برای لغو عضویت نیز وجود دارد. همچنین در هنگام عضویت نیز اغلب اوقات یک چک‌باکس وجود دارد که به شما می‌گوید آیا دوست دارید ایمیلی دریافت کنید یا خیر. توجه داشته باشید که در گذشته بسیاری از این موارد وجود نداشته و کاربران ناخواسته درگیر صدها ایمیل تبلیغاتی یا هرزنامه می‌شدند.

برای لغو عضویت کافیست به انتهای متن ایمیل آمده و با کلیک بر روی دکمه لغو عضویت یا Unsubscribe و طی مراحل مشخص شده، این کار را انجام دهید. همچنین گاهی اوقات این امکان به‌صورت یک لینک و در متن اصلی ایمیل ممکن است وجود داشته باشد.

4) استفاده از اپلیکیشن‌ها برای سازمان‌دهی ایمیل‌های‌تان

شاید لغو عضویت ده‌ها سایتی که در آن‌ها عضو شده‌اید به‌صورت دستی کار سختی به‌نظر برسد، اما نگران نباشید چرا که اپلیکیشن‌های بسیار خوبی در این زمینه وجود داشته که همه به شما کمک خواهند کرد. Mailstrom یکی از این موارد است که با استفاده از هوش مصنوعی خود پیام‌های مهم را تشخیص می‌دهد.

این اپلیکیشن ایمیل‌های مشابه را به‌صورت گروه دسته‌بندی می‌کند. برای لغو عضویت تنها کافیست یک‌بار ایمیل ارسالی از سوی یک وب‌سایت را مشخص کنید و تمام ایمیل‌های مرتبط با آن حذف خواهند شد.

اگر نسخه رایگان و آزمایشی این برنامه را نصب کنید می‌توانید تا حداکثر 5000 ایمیل را مدیریت کنید. اگر پس از این تعداد، ایمیل جدیدی برسد، موارد قدیمی دیگر نمایش داده نخواهند شد. در طی این دوره آزمایشی شما قادر به حذف، بایگانی و یا انتقال 25 درصد از این 5000 ایمیل خواهید بود. اما برای داشتن حداکثر کارایی و امکانات، باید در طرح پولی این اپلیکیشن ثبت‌نام کرده و هزینه 5 تا 200 دلاری آن را بسته به پلن‌های انتخابی بپردازید.

در حال حاضر این اپلیکیشن تنها برای دسکتاپ طراحی شده است. اما احتمال انتشار آن برای پلتفرم‌های موبایل نیز وجود خواهد داشت.

5) حذف لیست‌های ایمیل با اپلیکیشن‌های کاربردی

آیا حوصله پاک کردن ایمیل‌های مرتبط با وب‌سایت‌هایی که در آن‌ها عضو شده‌اید را ندارید؟ در این صورت این وظیفه را به برنامه Unroll.Me واگذار کنید. این اپلیکیشن تمام ایمیل‌های مبتنی بر عضویت را در یک قالب خلاصه به نام Rollup دسته‌بندی می‌کند.

این قالب در بازه‌های زمانی که خودتان مشخص می‌کنید در اینباکس‌تان قابل مشاهده خواهد بود. بدین‌صورت همانند Mailstrom، این برنامه نیز به شما اجازه می‌دهد تا با یک کلیک تمام ایمیل‌های مرتبط با وب‌سایت‌هایی را که در آن‌ها عضویت دارید، حذف نماید. این اپلیکیشن برای سیستم عامل iOS نیز منتشر شده است. با عمل Swipe یا حرکت انگشت به یک جهت خاص، می‌توانید ایمیل‌ها را در اینباکس خود نگه دارید و یا عضویت خود را در سایت‌های مختلف فورا لغو نمایید.

Unroll.Me به شما اعلام می‌کند که روزانه معمولا چه تعداد ایمیل از سوی این سایت‌ها برای شما ارسال می‌شود. شاید روزانه حداقل 20 مورد از این نوع ایمیل‌ها دریافت کنید اما تنها 2 عدد از آن‌ها را بخوانید. بنابراین متوجه می‌شوید که وقتش رسیده تا عضویت خودتان را در برخی از سایت‌ها لغو نمایید.

دانلود نسخه دسکتاپ

دانلود نسخه iOS

اول از شر کدام ایمیل‌ها خلاص شوید؟

نکاتی که در این مطالب اشاره شد به شما کمک می‌کنند تا با هرزنامه‌هایی که در اینباکس‌تان قرار دارند، به‌خوبی مقابله کنید. اما فقط مواردی که در اینباکس شما وجود دارند مهم نیستند. بنابراین باید با استفاده از روش‌های معرفی شده کاری کنید که جی‌میل به‌صورت خودکار شما را از شر ایمیل‌های تبلیغاتی یا اسپم خلاص کند.لینک منبع

مطلب چگونه اینباکس جی‌میل خود را برای همیشه از اسپم‌ها پاک‌سازی کنیم؟ در سایت مفیدستان.


لینک منبع و پست :چگونه اینباکس جی‌میل خود را برای همیشه از اسپم‌ها پاک‌سازی کنیم؟
http://mofidestan.ir/%da%86%da%af%d9%88%d9%86%d9%87-%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%a8%d8%a7%da%a9%d8%b3-%d8%ac%db%8c%e2%80%8c%d9%85%db%8c%d9%84-%d8%ae%d9%88%d8%af-%d8%b1%d8%a7-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d9%87%d9%85%db%8c%d8%b4/
آخرین ویرایش: - -
دیدگاه ها ()
دوشنبه 28 مرداد 1398 11:10 ق.ظ
Can I simply say what a relief to discover a person that actually knows
what they're talking about online. You certainly understand
how to bring an issue to light and make it important.

A lot more people ought to look at this and understand this side of your story.
I was surprised you're not more popular given that you surely have
the gift.
دوشنبه 28 مرداد 1398 06:34 ق.ظ
Awesome things here. I am very happy to look your post. Thank you so much and I'm taking
a look ahead to contact you. Will you kindly drop me a mail?
دوشنبه 28 مرداد 1398 12:49 ق.ظ
No matter if some one searches for his vital thing, thus he/she needs to be
available that in detail, thus that thing is maintained over
here.
دوشنبه 28 مرداد 1398 12:15 ق.ظ
Great - I should definitely pronounce, impressed with your site.
I had no trouble navigating through all the tabs and related info ended up being truly
simple to do to access. I recently found what I hoped for before you know it at all.
Reasonably unusual. Is likely to appreciate it for
those who add forums or something, site theme .

a tones way for your customer to communicate. Excellent task.
یکشنبه 27 مرداد 1398 06:35 ب.ظ
Good post but I was wondering if you could write a litte more on this
topic? I'd be very thankful if you could elaborate
a little bit further. Many thanks!
یکشنبه 27 مرداد 1398 06:33 ب.ظ
You actually make it seem so easy with your presentation but I find this topic to
be actually something that I think I would never understand.
It seems too complex and very broad for me. I am looking forward for your next post, I will
try to get the hang of it!
یکشنبه 27 مرداد 1398 06:12 ب.ظ
cymbalta and weight loss http://duloxetinecymbaltdfr.com/ - cymbalta weight gain is duloxetine a psychotropic medication <a href="http://duloxetinecymbaltdfr.com/#">what are the benefits of taking cymbalta?</a> stopping duloxetine cold turkey http://duloxetinecymbaltdfr.com/
یکشنبه 27 مرداد 1398 04:22 ب.ظ
lisinopril davis pdf http://zestoreticlisinopriluj.com/ - what is zestoretic used for zestoretic drug <a href="http://zestoreticlisinopriluj.com/#">lisinopril uses</a> lisinopril overdose http://zestoreticlisinopriluj.com/
یکشنبه 27 مرداد 1398 01:15 ب.ظ
Can I just say what a comfort to find an individual who genuinely understands what
they are discussing on the net. You definitely know how to bring an issue
to light and make it important. More people ought to look at this and understand
this side of your story. It's surprising you aren't more popular given that
you surely possess the gift.
یکشنبه 27 مرداد 1398 10:26 ق.ظ
cymbalta weight gain [url=http://duloxetinecymbaltdfr.com/]duloxetine with meloxican[/url] cymbalta side effects in men <a href="http://duloxetinecymbaltdfr.com/#">duloxetine 30mg</a> what are the benefits of taking cymbalta? http://duloxetinecymbaltdfr.com/
یکشنبه 27 مرداد 1398 09:39 ق.ظ
Currently it seems like Expression Engine is the preferred blogging platform out there right now.
(from what I've read) Is that what you are using on your blog?
http://kockazatkutato.hu/index.php?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=701522
یکشنبه 27 مرداد 1398 09:34 ق.ظ
Hey very interesting blog! http://vakarutenisas.lt/dle1/user/sproutborder0/
یکشنبه 27 مرداد 1398 09:27 ق.ظ
naturally like your web site but you have to take a look at
the spelling on several of your posts. A number of them are rife with spelling problems and I in finding it very bothersome
to inform the reality on the other hand I'll surely come again again. http://wiki.vriendenvandekerstgroep.nl/index.php?title=How_To_Eliminate_Individuals_Annoying_Allergic_reactions
یکشنبه 27 مرداد 1398 03:49 ق.ظ
vitamin k foods to avoid while on coumadin http://warfarincoumadinsg.com/ - warfarin moa what is warfarin used for <a href="http://warfarincoumadinsg.com/#">xarelto vs coumadin</a> coumadin clinic near me http://warfarincoumadinsg.com/
یکشنبه 27 مرداد 1398 03:12 ق.ظ
cymbalta sexual side effects http://duloxetinecymbaltdfr.com/ - cymbalta side effects in men what is cymbalta <a href="http://duloxetinecymbaltdfr.com/#">cymbalta withdrawal symptoms mayo clinic</a> what are the benefits of taking cymbalta? http://duloxetinecymbaltdfr.com/
یکشنبه 27 مرداد 1398 02:27 ق.ظ
paxil vs zoloft [url=http://sertralinezolofted.com/]what is zoloft used for[/url] sertraline hcl 25 mg <a href="http://sertralinezolofted.com/#">is zoloft an maoi</a> zoloft for anxiety http://sertralinezolofted.com/
یکشنبه 27 مرداد 1398 12:51 ق.ظ
I am extremely impressed with your writing skills as well as with the layout on your blog.
Is this a paid theme or did you customize it
yourself? Either way keep up the excellent quality writing, it is rare to see a nice blog like this one nowadays.
شنبه 26 مرداد 1398 06:36 ب.ظ
escitalopram side effects male http://escitalopramlexaprofs.com/ - how long does lexapro take to work generic for lexapro <a href="http://escitalopramlexaprofs.com/#">lexapro reddit</a> lexapro 10 mg http://escitalopramlexaprofs.com/
شنبه 26 مرداد 1398 01:04 ب.ظ
canadian pharmacy online http://canadianpharmacywezw.com/ - canadian pharmacy online canadian pharmacy online <a href="http://canadianpharmacywezw.com/#">best online pharmacy</a> online pharmacy http://canadianpharmacywezw.com/
شنبه 26 مرداد 1398 10:21 ق.ظ
continuously i used to read smaller articles which as well clear their
motive, and that is also happening with this post which I am reading now.
شنبه 26 مرداد 1398 08:51 ق.ظ
Any moment which you Travel in another country, you need to make sure you
get certain types of important information along in the
event you come upon problems. Add the contact details as well as address of
your respective embassy as well as consulate in the united
kingdom you are browsing. If you achieve in to any trouble although
in another country, this is the first place you have to make
contact with. These people have a lot of exposure to
troubles Travelres deal with, and they can support.
https://watch-online.moviefullmovies.zone/streaming-online/watch-the-angry-birds-movie-2-online
شنبه 26 مرداد 1398 08:43 ق.ظ
Thank you for the good writeup. It if truth be told was a amusement account it.
Glance advanced to more delivered agreeable from you!
However, how could we keep up a correspondence?
شنبه 26 مرداد 1398 08:07 ق.ظ
As mentioned previously, plenty of people really like Travel.

Nevertheless, organizing just isn't enjoyable and is downright nerve-racking.
The recommendation you might have read right here causes it to be much simpler to plot a vacation.
https://wizimatic.com/the-angry-birds-movie-2-2019-full-movie-download/
شنبه 26 مرداد 1398 01:37 ق.ظ
I have done that for the last two books I was the marketing director
for. This will be the sales and marketing hub, where you'll write
articles, reviews as well as videos. You cannot call Google up and provides them a sales pitch about your website and check engine spiders usually
do not reply to email.
جمعه 25 مرداد 1398 10:36 ب.ظ
To be able you will see, Travel isn't as complex as it can appear.
Having the right questions to ask, sound investigation,
packaging the requirements can just about all bring about developing a fantastic vacation. Now that
you've excellent Travel guidelines to use, you ought to be a smart
Travelim. https://jokerfull.net/
جمعه 25 مرداد 1398 09:46 ب.ظ
A new front door stopper is an important thing to bring along any time regenerating in the
resort. You may want additional stability at night at the hotel,
specially when Travel to a smaller amount developed countries.
When there's zero deadbolt as well as string powering the doorway, place
a tiny, pitching wedge doorstop under the space doorway prior
to going to bed. https://jokerfullmovie.com/
جمعه 25 مرداد 1398 08:58 ب.ظ
I am in fact grateful to the owner of this site who has shared this wonderful article
at at this time. http://videoclips.org.ua/story.php?title=turn-down-the-loud-snoring-with-these-ideas
جمعه 25 مرداد 1398 07:32 ب.ظ
Greetings. Allow me to start by telling you the author's name - Rico and he totally digs that make.

The favorite hobby for the kids and me is to unravel puzzles however i can't my profession really.

Montana is where I've been living. Data processing
is when I support my along with the salary has been really completing.
Check out my website here: http://na-zmarszczki.eu/marine-collagen.html
جمعه 25 مرداد 1398 11:01 ق.ظ
Often everything you should unlock the full potential of one's customers are greater focus.
I am approaching this project seriously, and I am
get yourself ready for iit just as I would train for any marathon: I know that the challenge
will likely be for a long time, especially after the initial drive - too tthe enthusiasm to
getting started - wear off. They promise you overnight riches in the event you just
let them have a little of the money to get started.
جمعه 25 مرداد 1398 09:46 ق.ظ
I absolutely love your website.. Pleasant colors & theme.
Did you create this amazing site yourself? Please reply back as I'm hoping to create my own personal
site and want to find out where you got this from or what the theme is called.
Appreciate it! http://www.radiologiaoncologica.it/index.php?option=com_k2&view=itemlist&task=user&id=1292031
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

نمایش نظرات 1 تا 30

درباره وبلاگ


نویسندگان

  • نویسنده (26)